Find on map
Contacts

Address:
01013, Kiev,
str.Budindusriyi 5,
ofice 212

Tel./Fax:
(044) 224-59-06,
286-45-11, 285-54-19

E-mail: alternativamilk@gmail.com

Home / Publication / 27.10.2011

Publication

27.10.2011

В Україні застосовують два типи систем годівлі: автоматичні ланцюгові лінії годівлі та лінії з використанням  автоматичних чашкових годівниць. Всі системи мають бути відкалібровані так, щоб забезпечити подачу достатнього об’єму корму з мінімальними втратами.

34-3809.jpg
Валерій Чернєв, директор ТОВ ЧК «Альтернатива»
Автоматичні ланцюгові лінії мають забезпечувати фронт годівлі мінімум 2,5 см на 1 голову. При визначенні фронту годівлі слід враховувати обидві сторони ланцюгової лінії. Верхня крайка жолобу має бути виставлена на рівні спини курчати. Цей метод годівлі не є поширеним і використовується переважно в старих пташниках, у яких не проводилася реконструкція. Основними його недоліками є постійний і дуже ретельний контроль за чистотою жолоба та рівнем його заповненості кормом, що може призвести не тільки до значних витрат кормів, а й до падежу птиці. Тому — незважаючи на відносно невисоку вартість — незручність його експлуатації та обслуговування, негігієнічність та неможливість повноцінно використовувати площу підлоги поставили його поза практикою на абсолютній більшості сучасних ферм. При підлоговому утриманні птиці найбільш поширеною та економічно обґрунтованою є автоматична система годівлі (триби зі спіраллю) з чашковими автогодівницями різних конструкцій та типів.
 
Умовно систему можна розбити на три основних вузли: зовнішній бункер (силос) для корму, поперечна лінія подачі корму з бункера в приміщення і поздовжні кормолінії з годівницями для роздачі корму безпосередньо птиці. Принцип роботи цієї системи дуже простий і водночас дуже ефективний. Попередньо корм завантажують у зовнішній бункер, який призначений для його зберігання. Об’єм бункера має бути достатнім для покриття 5-денного споживання корму. Для зниження ризику росту грибків і утворення цвілі необхідно, щоб бункер був водонепроникний. Слід віддавати перевагу пластиковим силосам з високим ступенем теплоізоляції. Такі бункери можуть завантажуватися як через верхній люк, так і пневматично через одну з лап. Також рекомендується на кожен пташник мати по два бункери для зберігання корму. Це дозволяє швидко переходити на новий раціон, роздавати корми із вмістом певних лікарських або кормових препаратів.
 
Таблиця. Кількість кормоліній та ширина пташника
Ширина пташинка Кількість кормоліній
до 12,8 м 2 лінії
від 13 м до 15 м 3 лінії
від 16 м до 20 м 4 лінії
від 21 м до 25 м 5 ліній
 
* Кількість ліній напування при цьому завжди буде більша на одну
 
34-3809_1.jpg
 
 
Із зовнішнього бункера корм транспортується поперечною лінією в пташник до проміжних бункерів (хоперів). Поперечна лінія має бути високопродуктивною, щоб швидко доставити велику кількість кормів у пташник, тому, як правило, використовується спіральний кормовий конвеєр діаметром 90 мм. Ефективність такого конвеєра (якщо 1 м3 корму = 640 кг) становить 45,37 кг/хв. У пташнику корм з хоперів подається по поздовжніх лініях в автоматичні годівниці. Кількість ліній годівлі в пташнику прямо залежить від його ширини. Поздовжні лінії складаються з триметрових металевих труб, спіралі для транспортування корму, приводу системи для обертання спіралі (шнека), елементів підвіски та автоматичних годівниць. На кожну трубу монтується 3–4 чашкові годівниці. Підвіска системи забезпечує регулювання висоти ліній із закріпленими на них годівницями залежно від віку птиці.
 
Основним елементом поздовжніх ліній кормороздачі є чашкові автоматичні годівниці. Чашкові годівниці мають бути виготовлені з високоякісного поліпропілену, стійкого до дії всіх мийних та дезінфікуючих засобів. Рекомендована щільність посадки птиці — 60–70 голів на чашкову годівницю діаметром 33 см. Система регулювання наповнення годівниць дозволяє чітко регулювати роздачу корму, відповідно до норм для певного кросу птиці. При цьому використання годівниць зводить нанівець витрати корму. Ще одним важливим аргументом на користь використання систем із чашковими годівницями є максимально ефективне використання площі підлоги в пташнику. Адже чинником, який обмежує розмір стада, що міститься в конкретному приміщенні, є не площа підлоги, а фронт годівлі. Саме через цей параметр площа підлоги використовується не повною мірою, що впливає на економіку підприємства. Використання чашкових годівниць у цьому випадку дає відчутну перевагу.
 
Переваги автоматичної спіральної системи роздачі кормів
  • Висока ефективність системи, що дозволяє одночасно годувати велику кількість птиці;
  • Всі елементи системи дуже надійні — строк експлуатації таких систем — не менше 10 років;
  • Гігієнічність системи — після кожного циклу лінії дуже швидко і легко миються та дезінфікуються;
  • Можливість адаптувати до будь-якого типу приміщень;
  • Повна автоматизація лінії годівлі дозволяє мінімальне втручання людини в технологічний процес;
  • Максимально ефективне використання площі приміщення, що дозволяє утримувати більшу кількість птиці;
  • Відсутність втрат корму — майже не розсипається з годівниць;
  • Отримання максимальних результатів з мінімальними витратами.
12-12_1.jpg

Основні елементи системи:

1. зовнішній бункер (силос) для зберігання корму;
2. поперечна лінія з моторедуктором для подачі корму з бункера в приміщення;
3. проміжний (приймальний) бункер – хопер;
4. металеві труби з гнучким “шнеком” (спіраль);
5. автоматичні годівниці;
6. привід системи з контрольною одиницею та останньою годівницею;
7–8. підвіска системи та антисідало.