Знайти на карті
Контакти

Адреса:
01013, м. Київ,
вул.Будіндустрії 5,
офіс 212

Тел./Факс:
(044) 224-59-06,
286-45-11, 285-54-19

Ел. пошта:
alternativamilk@gmail.com

Публікації

1.03.2013

 

Валерій Чернєв, комерційний директор ТОВ “ЧК “Альтернатива”
Основна мета механізації та автоматизації свинарства — це поліпшення ефективності виробництва за рахунок підвищення продуктивності праці та зниження витрат на виробництво свинини, тобто зменшення собівартості продукції. Жорстка конкуренція у виробництві свинини вимагає підвищеної уваги до технології та техніки годівлі. На всіх ділянках потрібно знижувати кормові витрати, не знижуючи при цьому продуктивність тварин.
 
На собівартість виробництва свинини впливає багато факторів, але левова частка припадає на корми: у Європі — 48–50%, в Україні — приблизно 50–60%. Тому одним з найважливіших питань є якомога раціональніше використання кормів з їх мінімальними витратами. Саме для цього існують автоматичні системи транспортування та роздачі кормів, які відіграють дуже важливу роль у сучасній технології промислового вирощування свиней. У свинарстві використовуються два типи годівлі: годівля рідкими та сухими кормами. На даний момент немає чіткої думки з питання, який з цих типів має більше переваг. Проте сьогодні в світі сухий тип годівлі є більш поширеним і використовується майже на 80% діючих ферм, що пов’язано з тим, що даний тип годівлі не потребує великих витрат на закупівлю обладнання, більш простий у застосуванні та монтажі, а також відповідає більш високим санітарно-гігієнічним вимогам. Розвиток сучасного свинарства потребує зниження собівартості продукції, що неможливо без впровадження сучасних систем роздачі кормів.           
 
Для автоматичної роздачі кормів у свинарстві найчастіше використовують два типи кормових конвеєрів: спіральний та ланцюгово-шайбовий. Більш простим є спіральний або, як його ще називають, шнековий конвеєр. Найчастіше він використовується у приміщеннях для дорощування і відгодівлі свиней та застосовується для поздовжнього транспортування сухих кормів. Шнековий конвеєр має дуже високу продуктивність, що зумовлює його застосування при відгодівлі чи підрощуванні свиней, де витрати кормів є максимальними. Залежно від виду конвеєра, максимальна продуктивність спіральних ліній може бути від 6,8 до 99,8 кг корму за хвилину, що дає змогу швидко проводити процес годівлі. А це особливо важливо на великих комплексах. Серцем системи є міцна еластична спіраль, яка укладена в стійкі до стирання, зроблені з синтетичного матеріалу, труби.
 

Основні переваги кормових конвеєрів

 • висока ефективність, зумовлена великою продуктивністю;
 • простота систем у застосуванні та надійність в експлуатації;
 • тривалий строк господарського використання;
 • швидкість при монтажі, а в подальшому легкість в обслуговуванні;
 • можливість у будь-який час швидко дооснастити чи переобладнати лінію;
 • гігієнічність, на відміну від рідкого типу (корм не закисає);
 • повністю автоматичний процес роздачі корму, що суттєво знижує вплив
 • людського фактору;
 • зниження частки ручної праці, що дає змогу значно скоротити кількість обслуговуючого персоналу та знизити фонд заробітної плати;
 • гарантоване зниження витрат кормів;
 • можливість автоматичного підбору складу кормів та адресне застосування різних добавок та медикаментів;
 • автоматичний пуск та вимкнення, як наслідок мінімум витрат електроенергії;
 • не потребує наявності висококваліфікованого персоналу, як, приміром, при рідкій годівлі.
Всі ці основні переваги дають змогу переконатися в беззаперечній ефективості застосування автоматичних систем роздачі корму, які в кінцевому підсумку суттєво впливають на рентабельність ведення галузі свинарства.
 
 Говорить експерт

Ігор Святний, консультант зі свинарства, лікар ветеринарної медицини”

Роздача кормів вручну займає друге місце за обсягом необхідного часу після прибирання. Отже, замість того, щоб більше часу виділяти на технологічні операції та ведення записів, працівники свиноферми носять мішки або штовхають візок з мішками з комбікормом. Поставивши систему кормороздачі, власник ферми, по-перше, зекономить людські ресурси, що сьогодні важливо з погляду підвищення економічної ефективності роботи ферми. По-друге, це значно скорочує вплив людського фактора на таку важливу операцію, як роздача кормів свиням. Наприклад, на відгодівлі при годівлі свиней вволю і за малого об’єму бункера існує велика ймовірність того, що зранку в годівницях корму не буде, а при роздачі корму біля годівниць тварини штовхатимуться. Що зрештою призведе до появи тварин, які відстають у рості, перевитрати кормів, подовження строків відгодівлі. А при автоматичній роздачі кормів годівниці завжди будуть повними.
 

Крім того, не слід забувати, що на багатьох фермах господарі годують поросних та лактуючих свиноматок згідно з їхніми потребами, а коли роздача корму здійснюється вручну, є можливість перевитрати кормів та неправильного їх дозування. Звісно, і автоматичну систему настроює персонал, але простіше проконтролювати та простежити, чи правильно було виставлено у свиноматок дозатори і чи необхідну кількість корму вони отримали. Контроль використання кормів також організувати простіше і швидше. Якщо в системі кормороздачі є лічильник, не потрібно збирати у операторів інформацію про те, хто скільки отримав і роздав комбікорму. Перед тим як ставити систему кормороздачі, слід звернути особливу увагу на технологічний рух поголів’я, кількість рецептів, що використовуватимуться. Слід простежити, щоб на одній лінії кормороздачі не стояли тварини різного віку, які потребують різних рецептів. Не менш важливими є налагодження та технологічний супровід обладнання для кормороздачі.